NENÍ HOŘČÍK JAKO HOŘČÍK

TIP: Patříte mezi ty, co kupují oxid hořečnatý v šumivých tabletách na doplnění hořčíku v těle? Jestli ano, pak otevřete koš a rovnou jej vyhoďte. Tato forma hořčíku má skoro nulovou vstřebatelnost. Vzhledem k hrozivé situaci dnešní kvality jídla běžných lidí je naprostá většina deficitní na hořčík. Zkrátka v jídle už moc hořčíku bohužel nenajdete, tudíž je třeba ho doplňovat ve vhodné kvalitě s vysokou vstřebatelností.

Hořčík v těle ovlivňuje obrovskou škálu procesů. Koho to zajímá detailněji, tak si zadejte do Googlu magnesium a můžete začít studovat 😉 Nicméně si dovolím zmínit aspoň některé. Hořčík se podílí na metabolismu tuků, cukrů i bílkovin, na hladině cholesterolu v krvi, na tvorbě energie, napomáhá udržovat hladinu krevního cukru, působí relaxačně na svaly, zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje kvalitu spánku, pomáhá při stresových situacích a křečích, dále udržuje pevné kosti, zdravé nehty a zuby. Už z tohoto krátkého výčtu vyplývá, jak moc je důležitý pro správné fungování těla. Proto by měl být hořčík jeden z vašich prvních doplňků.

Pozn.: Nadměrný příjem jen hořčíku zhoršuje využitelnost vápníku a opačně. Proto myslete i na vápník, udává se poměr 2:1 pro vápník.

Vzhledem k tomu, že mám výborné osobní zkušenosti s těmito formami hořčíku viz. foto, tak je mohu vřele doporučit. Jsou to magnesium citrát a bisglycinát.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..