O nás

Jsme kamarádi, které spojuje, mimo jiné, velmi podobný pohled na zdravý životní styl a ten je cestou k našemu cíli. Tím je pro nás udržení si pevného zdraví bez ohledu na přibývající roky. Dožít se vysokého věku je přání většiny a většina si rovněž přeje býti zdravá. Dožít se dá různými způsoby, přičemž mnoho lidí žije v tomto směru pouze přítomností. Rozdíl mezi většinou a námi je právě v tom, co považujeme za pevné zdraví. Nám nestačí být pouze „občas“ nemocní nebo se snažit předcházet civilizačním chorobám. My chceme i za 30 let dělat to, co nás baví – cestovat, sportovat … žít aktivně. A k tomu je, dle našeho názoru, potřeba celoživotní snahy, která Vás musí bavit. Jak už název blogu napovídá, základními pilíři pro nás jsou správný pohyb a zdravé jídlo, oboji pak musí završovat v tomto smyslu pozitivní myšlení. Budeme se s Vámi tedy dělit o naše poznatky z tělocvičny i z kuchyně protkané našimi duševními podněty. Navíc se k tomu aktuálně přidají i naše děti, protože jim budeme chtít být, v celém tom kontextu, nejlepšími průvodci životem. Náš blog není a nebude o jediné správné cestě. Bude o zkušenostech z cest, kterými jsme se my za ty roky vydali, a kterými právě jdeme.

Jakub Gasman

Jsem kondiční a silový trenér. A také mé postřehy na tomto blogu budou zejména z oblasti cvičení a výživy. Nemám zrovna v oblibě mnohdy znásilňované slovo fitness a neudělám z Vás kulturistu či fitnessku. Primárně se zaměřuji na přeměnu postavy lidí s rodinami, prací a dalšími koníčky, zlepšení pohybu, psychiky, kondice a silový rozvoj s reálným přenosem do běžného života i sportu, nápravu vadných pohybových vzorů a kompenzaci pro sportovce. Mou snahou je „vyrábět“ silnější, zdravější, pohybově výkonnější a duševně bohatší muže a ženy každého věku včetně dětí, které pohyb potřebují jako nikdy dříve. Impozantní a atletická postava je pak jen příjemný benefit.

Sportuji již od útlého dětství, ve kterém jsem hrál léta fotbal, zkoušel florbal, tenis, box, několik let jsem jezdil na skateboardu a cvičil crossfit. Kromě posilování aktuálně hraji golf, dělám silovou gymnastiku, chodím po horách a věnuji se rodině. Od doby, kdy mě otec poprvé v mých 13 letech přivedl k posilování, jsem se v něm nepřestal posouvat a vzdělávat. Momentálně si prohlubuji znalosti v oboru fyzioterapie (abych měl vědomostní přesah pro mou činnost, rozhodně nejsem fyzioterapeut), jelikož naše kdysi silná společnost upadá. Zatracený komfort a židle. Nicméně pohybem žiji, protože pohyb je život a trenérem jsem, abych Vás pohybem nakazil. V osobním životě jsem manžel mé ženy Gabky a čerstvý tatínek chlapečka Ondry (2019).

Pavla Kuncová

Na našem blogu pro Vás budu zveřejňovat recepty pod značkou „Homemade by Papayka„, vlastní či ty, které mě zaujaly na zahraničních webech. Do pohybových aktivit budu klukům fušovat jen okrajově v podobě mých zkušeností s jógou. Jako pyšná maminka Tomáška (2018) budu občas sdílet i moje zkušenosti a postřehy s věcmi, týkající se jeho zdraví.

Jídlo a zdraví mě provází již od studia Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v oboru farmaceutický laborant, na které jsem navázala oborem Bezpečnosti a kvality potraviny na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Nejenom studium farmacie, ale i několikaletá praxe v tomto oboru mi ukázaly, že léky Vám na rozdíl od vhodně nastaveného stravování a rozumného pohybu zdraví neupevní. Ve svém životě jsem si vyzkoušela vegetariánství, veganství a dokonce vitariánství. Všechny tyto způsoby stravování mě více či měně obohatily, a to nejen po stránce samotného stravování, ale i po stránce smyšlení nad životem. Neustále z nich čerpám. Proto i mé recepty budou hodně tyto směry sledovat. Podobné životní obohacení začínám nacházet i v józe a běhu. Proto jsem se rozhodla udělat si kurz instruktorky jógy. A jedno z největších obohacení a životních štěstí je pro mě cestování, což se v našem blogu taky občas promítne 🙂

Lukáš Kunc

Rád bych Vám předal nějaké zkušenosti a poznatky z oblasti výživy a posilování. Občas si vezmu pod lupu a zrecenzuji nějaký doplněk stravy nebo zkusím něco uvařit. Sportem žiji po celý život, ať již rekreačně nebo v minulosti i na soutěžní úrovni. S průměrnou „kariérou“ judisty jsem se rozloučil po 15 letech při začátcích studia VŠ. V tu dobu mě již plně uchvátila posilovna, formování postavy a zvyšování síly. Vše ostatní včetně sebevzdělávání v oblasti výživy, absolvování kurzu instruktora fitness a kulturistiky se už na to postupem času nabalovalo. Roky plynou, zkušenosti přibývají, ale i tak si pořád připadám jako bych stál na začátku. Je to dáno i tím, že jak ve výživě, tak i v oblasti posilování přichází postupně mnoho nových, často i přelomových teorií a studií. Umět tyto informace filtrovat a brát si z nich to, co by mohlo být pro naší osobu prospěšné, není v této „mediální“ době lehký úkol. V poslední době se snažím do všech těchto témat zapojovat i duševní stránku, která je, jak se zdá, nepodělitelnou součástí. Na tuto cestu mě přivedla moje výše se usmívající žena Pája, a jsem jí za to neskonale vděčný, stejně jako  za to, že mi přivedla na svět zdravého nádherného chlapečka Tomíka.