POUŠTÍME SI LÉKY DO ŽIVOTA?

Pro některé to možná bude trochu zvláštní, že zrovna já píšu článek na toto téma. Mám totiž vystudovanou farmacii (střední zdravotnickou školu) a vlastně celá moje profesní dráha byla v této oblasti. Ale je to i možná právě proto, že do toho vidím o kapku více, než člověk tímto nepoznamenaný 🙂

Vždycky mě bavila chemie, vzorce, jak co s čím reaguje a co dělá, proto ten výběr oboru, a to mě vlastně baví i doteď. Ale už je tam to ale… Přestala jsem ji věřit, a to z dlouhodobého hlediska (určitě teď nebudu kritizovat akutní medicínu nebo stavy, kdy to jinak nejde, po operacích, po zákrocích, u porodu, když má Vaše dítě vysoké horečky… tohle je něco jiného). A věřte mi, že jsem si prošla dobou, kdy jsem se ládovala brufeny a přišlo mi to v pohodě. Po přečtení knížky „Nemoci z léků“ od Cornelie Stolzeové jsem se v některých svých pochybách ještě utvrdila … převažující negativní vedlejší účinky, jestli jich není daleko více než si vůbec myslíme, jestli nám farmaceutický průmysl netají spoustu informací, a hlavně, že léky neřeší příčinu, ale jenom symptomy. Což je teda dost slabý, když jde o chronická onemocnění. A ještě k tomu všemu potlačují vnímání vlastního těla. Zbytečné je třeba podávát antipyretika na potlačení zvýšené teploty, která je pouze přirozeným projevem obranyschopnosti organismu (nezaměňovat s déle trvájící vysokou horečkou). O tom, jak nejvíce působí psychika na nemoci připravuje skvělý článek Luki, takže to tady ani nebudu načínat, protože to je velké téma na samostatný článek. Zkoukla jsem pak spoustu videí, dokumentů, rozhovorů na youtube, už si ani všechny nevybavím a nedohledám, ale bylo a pořád jich je dost. No, a tímto mi to začalo vrtat hlavou… ale největší vliv přišel celkově s jiným pohledem na svět / život / po pobytu v zahraniční v jednom retreat centru, kde jsem viděla, že se dá žít a léčit, skoro všechno neakutní, přírodní cestou. Pak mi začali do života vstupovat podobně smýšlející lidi, začala jsem se sama zajímat o to, jak to jde jinak, vznikl náš blog, stejné naladění s partnerem a já upustila od chemie, od farmak, hned, naráz, okamžitě a pořád to udržuji a ani mi to nepřijde divné.

Teď už jsem dospěla do stádia, že máme doma v naší lékárničce to, co je na fotce:

Takže z fotky je jasné, že jsem si oblíbila homeopatii. Došlo u mě k velké změně, protože jsem ji nikdy nevěřila a teď na ní nedám dopustit. Určitě homeopatii znáte, ale jen zmíním, že jde v současné době ve světě o nejrozšířenější obor „alternativní“ léčby. „Používá různé přírodní látky, rostliny, minerály a živočišné produkty, avšak v silně zředěném stavu, do něhož jsou uvedeny zvláštními postupy. Tyto homeopatické přípravky, homeopatické léky či homeopatika, působí prostřednictvím jemnohmotné rezonance na spirituální organizační systém člověka, nazvaný Hahnemannem „vitální síla“ nebo též „dynamis“. Jde o stejný systém, který je nazýván v Indii „prána“ a v čínské tradiční medicíně „čchi“. Nemoc, ať již se jmenuje jakkoliv, a je umístěna kdekoliv v těle nebo v mysli, je způsobena poruchou tohoto vnitřního organizačního principu. Jeho pozitivním ovlivněním je léčen organizmus jako celek. Ten nabývá schopnosti odstranit a vyléčit si díky své zlepšené sebeorganizaci i chronické, tzv. nevyléčitelné, nemoci – alergie, artrózy, migrény, ekzémy, nespavost, únavu, sklon k častým infekcím atp. Navíc získává zvýšenou odolnost proti akutním nemocem a různým formám stresu. Homeopatie může být praktikována také jako domácí léčba nebo samoléčba. Homeopatika neobsahují žádné škodlivé látky a působí na organismus jemnou rezonancí, stimulací jemnohmotné (spirituální) vitální síly. Pokud jsou homeopatické léky správně zvoleny, způsobují nenásilné a přirozené zlepšení či vyléčení akutních i chronických potíží, a to na celostním principu.[1]  Nejznámějším a největším světovým výrobcem homeopatik je společnost BOIRON.

 

Funkčnost jsem si začala ověřovat zhruba před rokem na dvou „testerech“ – syn, nechci do něj cpát chemii, když to není nezbytně nutné, tak jsem začala zkoušet homeopatii a funguje! 🙂 Mám ji vyzkoušenou na růst zoubků – naprosto top je CAMILIA (mají ji i v nabídce ROHLÍK.CZ, takže při objednávání plen většinou doplním i zásoby lékárničky), tu dávám, když je nejhůře, jinak si vystačím s monokomponentou CHAMOMILLA VULGARIS 9CH. No, a když se přidají teploty a opravdu akutní stav, tak to jistí VIBURCOL (také mají v nabídce ROHLÍK.CZ). Nehledě na to, že synovi Camilia a Chamomilla rozředěná ve vodě i chutná a sám pak otevírá pusu a chce ještě. Velmi pozitivni zkušenosti mám i od dalších maminek, které tyto věci aplikují.

 

A další tester byla naše čtyřletá stafordka Maggie, která se opakovaně léčila na kožní alergii, u které jsme nebyli schopni přijít na příčinu. Té jsem nasadila víc věcí najednou 🙂 pomohla i kastrace – stabilizace hormonů a změna jídelníčku, ale stejně k výrazným zlepšením docházelo i při pouhém podávání samotných homeopatik. Dávala jsem ji THUYA OCCIDENTALIS 9CH, DULCAMARA 9CH a POUMON HISTAMINE 15CH. Na co přesně se tyto monokomponenty používají je v odkazu [2]. Já podávala Maggie Thuyu na detoxikaci po očkování, chronické onemocnění a narušení imunitního systému, Dulcamaru na vlhkost (vypozorovali jsme, že se ji kožní svědivost zhoršuje v období vlhka) a Poumon, když se ji alergie rozjela nejvíce. Kdybyste někdo řešil něco podobného u psa a nevěděl, co podávat, tak tady je i veterinární poradna zaměřená na homeopatii.

Je super mít ve svém okolí někoho známého, kdo homeopatii studuje, zabývá se jí podrobněji, což já naštěstí mám – kamarádku, od které mám zajištěno dostatek kvalitních informací.

Myslím, že lepší účastníky mé „klinické studie“ jsem už ani nemohla mít, protože u psa a dítěte vyvolat záměrně placebo je podle mě nereálné. Kritika hovoří, že homeopatie jsou jen kuličky cukru založené na placebo efektu, a že si tedy člověk vyvolá pozitivní účinky „silou myšlení“ po snězení kuličky. Mým „pacientům“ to oboum zabírá a na placebo efekt z jejich strany nemůže být podezření.

Nebát se je zkusit, za to člověk nic nedá, a není nad vlastní zkušenost. Ideální je samozřejmě nemocem předcházet, a dá se proto udělat mnoho, ale když už něco přijde, je dobré zvážit jestli zvolená léčba, respektive medikace, nepřinese více problémů než užitku, což například u dnešních typických chronických civilizačních onemocněních, které postihují čím dál tím mladší populaci, a jejich léčení, je více než zřejmé. Důležitá je strava, to co do sebe každý den dáváme, čím svoje tělo živíme. Spoustu lidí argumentuje, že zdravé stravování je drahé, ano, je dražší, ale z dlouhodobého hlediska je to levnější varianta než celoživotní polykání léků, které jsou také finančně náročné a přináší další komplikace. 

Zdroj citace:

[1] https://www.homeopatie.cz/co-je-homeopatie/

[2] https://svethomeopatie.cz/cs/

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. Bohdana a Radovan Dusovi napsal:

    Clanek je inspirujici. Vlastni zkusenosti jsou cenne informace a je to lepsi nez prijmout nazory druhych. Doporucujeme k precteni vsem.

    • Lukáš Kunc napsal:

      Děkujeme za hezké potvrzení našeho pohledu, že vlastní zkušenosti jsou ty nej. Přejeme krásný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..