CUKR JAKO ZÁVISLOST

Ještě pořád se setkávám s tím, že mají lidé tendenci vyměnit bílý rafinovaný cukr za med nebo cukr třtinový. Někde se totiž doslechli, že je nějak prospěšnější a zdravější. Třtinový cukr obsahuje díky melase o malinko více vitamínů, nicméně toto množství je pro tělo naprosto zanedbatelné a bezpředmětné. Jak med, tak třtinový cukr v těle funguje naprosto stejným způsobem jako klasický bílý cukr, takže tím opravdu vůbec nic nevyřešíte.

Problém často tkví v tom, že za vše hledáte nějakou náhradu a nechcete zkrátka přijít o požitek sladké chuti, protože jste prostě na cukru závislí. Bohužel si to málokdo přizná. Myslíte, že ne? Zkuste někomu vzít ranní rohlík, koblihu, kávu s cukrem a mlékem, když se tak stravuje 30 let a uvidíte:-)
Celé to přitom souvisí s vaší psychikou, kdy sladké a jiné pamlsky na pár chvil smažou vaše napětí, stres, dlouhou chvíli, nudu, nespokojenost či únavu.

Co se týče umělých sladidel, tak ty taky nejsou řešení. Nemají žádnou výživovou hodnotu a pravděpodobně přispívají k tloustnutí. Po konzumaci sladidla dáte mozku pocit, že jíte něco sladkého a tělo očekává velký přísun energie, kterou nedostane. Dále se zpomalí metabolismus, přiškrtí se trávení a tělo zase začne toužit po sladkém. Snad jediná jejich výhoda je, že šetří zubní sklovinu:-)

Taky si vychutnám dezert nebo zmrzlinu, ale střídmě. Vím, kdy si to mohu dovolit a kdy ne. Ten, kdo v Itálii neochutná těstoviny, hambáč v USA, doma poctivou svíčkovou s domácím masem a knedlíkem, je blázen. Stavím se k tomu formou CHEAT MEAL, kdy zkrátka čas od času nějakým jídlem zhřeším.

Dopřejte si něco dobrého, ale střídmě a buďte k sobě upřímní, kdy už je toho moc.

Důležité je se ve vlastním těle cítit dobře.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..