CUKR JAKO ZÁVISLOST

Ještě pořád se setkávám s tím, že mají lidé tendenci vyměnit bílý rafinovaný cukr za med nebo cukr třtinový. Někde se totiž doslechli, že je nějak prospěšnější a zdravější. Třtinový cukr obsahuje díky melase o malinko více vitamínů, nicméně toto množství je pro tělo naprosto zanedbatelné a bezpředmětné. Jak med, tak třtinový cukr v těle funguje naprosto stejným způsobem jako klasický bílý cukr, takže tím opravdu vůbec nic nevyřešíte.

Problém často tkví v tom, že za vše hledáte nějakou náhradu a nechcete zkrátka přijít o požitek sladké chuti, protože jste prostě na cukru závislí. Bohužel si to málokdo přizná. Myslíte, že ne? Zkuste někomu vzít ranní rohlík, koblihu, kávu s cukrem a mlékem, když se tak stravuje 30 let a uvidíte:-)
Celé to přitom souvisí s vaší psychikou, kdy sladké a jiné pamlsky na pár chvil smažou vaše napětí, stres, dlouhou chvíli, nudu, nespokojenost či únavu.

Co se týče umělých sladidel, tak ty taky nejsou řešení. Nemají žádnou výživovou hodnotu a pravděpodobně přispívají k tloustnutí. Po konzumaci sladidla dáte mozku pocit, že jíte něco sladkého a tělo očekává velký přísun energie, kterou nedostane. Dále se zpomalí metabolismus, přiškrtí se trávení a tělo zase začne toužit po sladkém. Snad jediná jejich výhoda je, že šetří zubní sklovinu:-)

Taky si vychutnám dezert nebo zmrzlinu, ale střídmě. Vím, kdy si to mohu dovolit a kdy ne. Ten, kdo v Itálii neochutná těstoviny, hambáč v USA, doma poctivou svíčkovou s domácím masem a knedlíkem, je blázen. Stavím se k tomu formou CHEAT MEAL, kdy zkrátka čas od času nějakým jídlem zhřeším.

Dopřejte si něco dobrého, ale střídmě a buďte k sobě upřímní, kdy už je toho moc.

Důležité je se ve vlastním těle cítit dobře.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..