METODA „NO POO“ – ZAHOĎTE ŠAMPÓN

Tento článek sice úplně nezapadá do obsahu našeho blogu,  ale zdraví se svým způsobem týká, takže výjimka na téma, které bude zajímat zejména ženské pohlaví, mi byla kluky udělena 😀  A bohužel jelikož si to, o čem Vám chci napsat, nemohl na vlastní kůži vyzkoušet plešoun Luki a Kuba málovlasý, nezbylo mi než nakonec článek sesmolit sama, ač to není moje silná stránka 🙂 . Těm, co už tuto metodu dávno znají a praktikují, se předem omlouvám. Sice je to stará věc, ale já ji objevila teprve nedávno.

Na začátku června jsme se cíleně potkaly s moji dobrou a blízkou kamarádkou z dětství v Portugalsku v jednom retreat centru, kde jsme spolu následně trávily 3 týdny. Naučila jsem se od ní spoustu věcí, které ona už praktikuje dlouho, a které ji dělají krásnou a vnitřně spokojenou. „Moc Ti za ně všechny děkuju, Zuzi!“  Jedna z nich byla nepoužívání šampónu při mytí vlasů, ale jejich mytí pouze vodou. Samozřejmě jsem tomu nemohla ze začátku uvěřit, protože měla vlasy krásné, husté, jakoby si je zrovna umyla a vyfénovala. Rada zněla nemýt si v prvním období vlasy ani šampónem ani vodu, což se mi hodilo akorát na dobu našeho pobytu. Je to sice nejradikálnější způsob přechodu na tuto metodu, ale nejúčinnější. Tohle období je z toho všeho nejhorší, nicméně teď když vím, jak je to super, šla bych do toho i tady v Praze. Toto období, které jsem byla sice mimo domov, jsem vyřešila čelenkami, které jsem před tím nikdy nenosila.

V Portugalsku jsem byla v červnu v době tamního největšího vedra a 90% času jsem trávila venku. Podnikaly jsme s holkami všelijaké výlety, kolikrát i celý den v poušti, buši. Byly jsme často na pláži, koupaly se v moři, chodily v tom vedru běhat a pracovaly v kuchyni. Dost jsem těm vlasům dávala zabrat a i přesto se z toho všeho vzpamatovaly samy…..

Po třech týdnech, když jsem se měla vracet domů, začala jsem mít neutuchající pocit, že by mě mohli, co se týče vzhledu, postavit do pole namísto strašáka do zelí a samozřejmě jsem se obávala, co na to řekne Luki až mě uvidí, takže jsem polevila a poslední den opláchla vlasy vodou … výsledek byl fakt děs! Málem jsem se rozbrečela a říkala si, že jsem fakt cvok, že si musím okamžitě koupit šampón a vydrhnout si tu hrůzu, co mám na hlavě. Takže jsem okamžitě psala Zuzce, která odjela o den dříve, a nechala se uklidnit, že ať vydržím a co bych chtěla, po 3 týdnech za zázrak, když skoro celý život drtím moje vlasy chemii. Tak jsem ji poslechla, zamotala si na hlavě asi už 150ý drdol, a nasadila opět čelenku. Luki byl už předem pro jistotu informován, takže se nakonec žádné rozčarování nekonalo a prý to nebyla žádná hrůza.

Teď už jsou to 4 měsíce, co si nemyji vlasy šampónem, jenom vodou (co 2-3 dny, ale to jenom kvůli tomu, že si teď užívám, že nemusím mít drdol, jinak stažené by mi vydržely i týden). Pořád mi v nich probíhá přeměna, takže ještě nejsem u cíle, ale výsledky jsou již znát.

Samozřejmě, že jsem pořád kontrolovala, jestli mi vlasy nesmrdí. Opravdu nesmrděly a to ani po sportu nebo jiné fyzické aktivitě. Opak byl pravdou… dokonce hezky voněly. Vlasy mi neelektrizují, nemám roztřepené konečky (předtím jsem chodila co 3 měsíce ke kadeřníkovi a teď už jsem nebyla přes rok, tak nějak jsem neměla čas a teď jsem zjistila, že už nepotřebuji jít, takže ani nepůjdu :-D), jsou hustší, lépe se upravují, nepoužívám fén, nepoužívám žehličku, nepoužívám ani jedlou sodu (jedna z variant metody) atd. A toho času ušetřeného!!! To je na tom to nej! J Taky ušetříte peníze (aspoň Vám zbydou na něco, co Vám udělá větší radost než kupování šampónu, kondicionéru, oleje na vlasy…atd…už jsem i zapomněla, co vše se používá :-D) a hlavně ty vlasy jsou fakt hezčí, zdravější a pořád se to zlepšuje a zlepšuje! Zdar L’Oreálu, Schwarzkopfu, Kérastase, Welle, Vichy …

 

Základní myšlenka metody mytí vlasů pouze vodou je založena na hypotéze, že vynecháním jakýchkoliv abrazivních čistících složek, nedochází ke zvýšení činnosti mazových žláz a vlasová pokožka i vlasy jsou v rovnovážném a zdravém stavu. Šampón tuhle samočistící schopnost vlasům bere, vysušuje je a ničí a my si pak myslíme, že máme špatné vlasy L. Bohužel obdobně toto platí i pro jakékoli jiné úpravy vlasů  chemickými prostředky jako třeba barvení a odbarvovaní. Pokud si máte v plánu hlavu dále melírovat nebo odbarvovat, pak se tato metoda pro Vás hodit nebude. Co se týče barvení, tak zde pro Vás existuje alternativa v podobě přírodních barev bez chemický přísad. Osobně jsem vyzkoušela k mé velké spokojenosti rostlinné barvy značky KHADÍ.

 

P.S. ještě před zveřejněním článku se k nám dostala reference mojí sestry, která tuto metodu začala zkoušet hned potom, co jsem jí o ní řekla, a je to již měsíc, co si vlasy nemyje šampónem. Jelikož mají její vlasy tendenci se více mastit, používá k jejich mytí jedlou sodu. Nutno také dodat, že ségra hodně sportuje, takže vlasy mívá častěji zpocené. Podívejte se na fotku jejich vlasů, výsledek je úžasný 🙂 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..