MACA PULVER (BIO & ROH) PURE RAW – RECENZE

O Mace peruánské jsem na našem blogu s nadšením psal již v článku, ve kterém jsem popsal jak složení a účinky tohoto skvělého adaptogenu, tak jsem Vám poreferoval o vlastní zkušenosti s jednou ze značek, jež Macu nabízí, a porovnal jí tabulkově s dalšími. Dneska již tedy s odkazem na předchozí článek vynechám obecné informace a lehce navážu na článek o Camu camu, ve kterém jsem na začátku sice apeloval na to, abyste si před započetím kupovaní drahých doplňků, udělali nejdříve pořádek v jídelníčku a největší investice směřovali právě do něj, ale na jeho konci přišlo doporučení na moje nyní velmi oblíbené potréninkové kombo v podobě protein Orgainic natural + Maca Pulver (Bio & Roh) + CAMU CAMU  se slibem na chybějící recenzi na Macu Pulver od německé značky PURE RAW. Ta vznikla sice až v roce 2010, ale vyplnila mezeru na trhu, která tady do té doby a v některých zemích i dnes, stále existuje. Tedy nabídka čistých, jednoduchých, organicky vypěstovaných, šetrně zpracováných, dobře uchovaných, a v co nejkratší trase distribuovaných surovin. PURE RAW nabízí syrové veganské potraviny a doplňky z nich šetrně připravené. Jedná se o společnost Kirstin Knufmann, která vznikla z jejího soběstačného pěstování v co nejlepší kvalitě, které oslovilo její blízké okolí a pak i mnoho dalších lidí. Takovýto vznik firmy je nám velmi sympatický. V závislosti na rostoucí popularitě byly nabízené produkty PURE RAW postupně rozšiřovány i o další kvalitní producenty, a to vše při zachování osobního kontaktu a přísné vstupní kontroly.

Mezi dovezené suroviny na PURE RAW patří i mnou zkoušená Maca Pulver Pure RAW, s deklarovaným původem z Peru a šetrným způsobem zpracování při velmi nízkých teplotách. PURE RAW jí nabízí ve dvou variantách. „Obyč“ verzi, která je ze dvou druhů kořene Macy peruánské v poměru 80 % žlutého a 20 % tmavého. Verze Premium má poměr obrácený ve prospěch tmavého kořene. Já zkoušel „obyč“ verzi, kdy na první pohled byl prášek mnohem světlejší oproti značce LSP. Rozdíl byl i v chuti. Maca Pulver mi přišla méně výrazná, ostrá, štiplavá… prostě taková jemnější. U LSP se mi občas stalo, že jsem po jejím užití cítil lehce pálení žáhy. Tohle se u Macy Pulver nekonalo. navíc byla mnohem lépe rozmíchatelná i bez použití šejkru. Po třech dnech jsem ale zaznamenal při mnohem nižší dávce to, co, po daleko delší době a vyšší dávce, u Macy od LSP – jeden z projevů zvýšené hladiny testosteronu 🙂 Dávkoval jsem pouze po tréninku a večer před spaním kávovou lžičku. Po tréninku jsem jí přidával k mojí jedničce mezi proteiny,  Camu camu a Bisglicinátem hořečnatým od Reflexu a před spaním v tréninkový den už jen do vody opět k hořčíku, zinku a K2.

Vedle pozitivních účinků má Maca i tu fajn vlastnost, že Vám cokoliv, k čemu jí přidáte, ochutí do její specifické oříškové chuti. Takže z neochuceného proteinu Vám po přidání Macy  a kyselé Camu Camu dostanete zajímavý výsledek, který ovšem nemusí být úplně pro každého 🙂

Za mě je Maca peruánská zatím nejlepší přírodní adaptogen, tedy látka zvyšující odolnost organismu vůči stresovým situacím, s výraznými účinky na hormonální hladinu, hlavně tedy na hormon testosteron, který jsem měl možnost vyzkoušet.  Pure RAW nabízí Macu, stejně jako Vitalvibe, v bio kvalitě a RAW. Cena je u obou o dost vyšší než u LSP a Salvia Paradise, ale já mám v poslední době, když je na výběr, tendenci se k takto pěstovaným a zpracovaným potravinám přiklánět. Navíc konkrétně v tomto případě, kdy jsem dávkoval, při stejných účincích, zhruba polovičním množstvím, takže cenový rozdíl se tím o něco snížil.

Macu Pulver BIO RAW můžete zakoupit zde Maca Pulver (Bio & Roh

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..