MYOTEC ADVANTAGE LINE UNDENATURED WPI – RECENZE

 

Tentokrát vybočím z řady veganských proteinů, protože jsem otestoval syrovátkový isolát od značky Myotec, kterou jsem Vám představil již této recenzi o veganském dvousložkovém proteinu. Recenze to nebude dlouhá, neboť čím méně látek protein obsahuje, tím méně je ho potřeba zkoumat a kritizovat.

 

SLOŽENÍ

Kritice zde může posloužit jedině použitý emulgátor v podobě sojového lecitinu (ten však nemá prokázány žádné negativní účinky) v objemu 0,4 % z celkového množství proteinu. Že to jde i bez něho, si ukážeme v další chystané recenzi, na kterou se osobně moc těším. Ale zpět k wépéíčku od Myotecu. Kromě sojového lecitinu zde máme naprosto čistý syrovátkový proteinový isolát zpracovaný metodou cross-flow ultrafiltrace a mikrofiltrace z mléka bez obsahu geneticky modifikovaného hormonu rBGH. Obsah bílkovin ve 100 g je úctyhodných 93 % a zde se můžeme zmínit o rozdílnosti oproti syrovátkovému koncentrátu. Existují tři tábory názorů. Jeden z nich preferuje čistý izolát právě pro vysoký obsah bílkovin, minimum tuku a mléčného cukru. Druhý tábor zase vyzdvihuje nižší cenu a makro i mikroživiny, které v syrovátce zůstanou po zpracování na koncentrát. Vitamíny, minerály a příjemnou chuť danou vyšším podílem mléčného cukru a tuku. Třetí umí využít výhod obou v dobře zvoleném načasování užití. Porovnání jsem udělal s WPI od LSP a jak je vidět z grafů, oba proteiny jsou, alespoň co se týče makroživin a aminokyselinového spektra, velmi podobné.

ROZPUSTNOST

Tentokráte žádné míchání do kaše nebo jiných pokrmů. K tomu by Vám tento typ proteinu moc dobře neposloužil. Ani ne tak pro špatnou rozpustnost, ta je velmi dobrá (občas mi zůstala v šejkru po krátkém rozmíchání nějaká hrudka), ale jeho konzistence i při použití méně vody je hodně řídká a nic Vám nezahustí. A dle mého názoru by ho k tomu byla i škoda. Jeho místo je po tréninku. 

 

CHUŤ

Trochu jsem se té “bez příchuti” bál, ale zbytečně. Skoro jako byste pili více naředěné mléko. Tohle mi opravdu nevadilo. Žádné ježení chlupů se nekonalo 🙂 

 

STRAVITELNOST

Zde není co vytknout a pokud Vás zanedlouho po tréninku čeká potréninkové jídlo, po konzumaci tohoto proteinu Vás hlad opravdu nepřejde.

 

CENA / VÝKON

Cena 1 kg WPI od LSP bývá kolem 1000,- Kč. Za 1 kg Myotec dáte 800,- Kč. Rozdíl v ceně tedy v celku zásadní. LSP je úplně čistý bez jakýchkoliv aditiv a svou čistotu zaručuje dle některých velmi přísných norem. Syrovátka MyoTecu pochází z Velké Británie a neměla by pocházet ze skotu dopovaného geneticky modifikovaným hormonem rBGH, jehož užití je v Evropě zakázano. Bude to tedy na každém z Vás, jestli budete preferovat absolutní čistotu za výrazně vyšší cenu, nebo se spokojíte s výbornou kvalitou za příznivou cenu 🙂

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Kdysi jsem si kupoval za cenu 1 kg MyoTecu 2,2 kg balení levných koncentrátů s pochybným složením a užíval ho i několikrát denně. Ty doby jsou nenávratně pryč. Protein si dnes dávám převážně jen po tréninku a tak se jeho spotřeba rapidně snížila. O to víc lpím na kvalitě a čistotě a Myotec Advantage Line Undenatured Wpi pro mě obě tyto vlastnosti velmi obstojně splňuje. 

Myotec Advantage Line Undenatured Wpi můžete koupit zde.

Please follow and like us:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..