SNÍDAŇOVÁ SMĚS ISWARI – RECENZE

Každý má na snídani rád něco jiného. Někdo má radší snídani sladkou, někdo zase slanou. Dá se ale říct, že variací, které ráno lidé snídají, je podstatně méně než u jídel, jako je oběd nebo večeře. Důvodů je hned několik. Ne každý má ráno chuť na jídlo určené spíše k obědu a ne každý má časový prostor a možnosti si takové jídlo připravit. Vše je samozřejmě závislé na denním réžimu každého z nás. Já jsem třeba po dlouhé době, co jsem snídal hned po vstanutí, začal snídat až v práci, a oblíbil jsem si 2-3 druhy snídaně, které mám rychle připravené a pravidelně je střídám. Každé zpetření je v tomto směru vítáné, a proto jsem s využitím nabídky vyzkoušet „Snídaňovou směs ISWARI“, příliš dlouho neotálel.

Složení

Předně je třeba uvést, že Snídaňová směs ISWARI je koncipovaná jako RAW food v bio kvalitě a bez lepku. Pro ty co neví, co znamená zkratka RAW food, tak se jedná o tzv. syrovou nebo živou stravu – další z našich článků bude tento způsob stravování pečlivě rozebírat. Co se týče samotného složení snídaňové směsi, tak základ tvoří pohanková krupice, bezlepkový naklíčený oves – vločky, naklíčená pohanka, mandlová mouka a mladý ječmen (2 %). O dochucení se stará banánový prášek (18%) a kokosový cukr. Všechny složky, jak již bylo uvedeno výše, jsou v bio kvalitě. Kromě banánového prášku a ječmene však není zřejmý poměr jednotlivých složek. Ty ve své syrové podobě obsahují velmi zajímavé spektrum makro i mikroživin. Nutriční hodnoty vidíte na obrázku níže. Z nich je patrné převážné množství sacharidů s menším obsahem jednoduchých cukrů, které však mají vlivem kokosového cukru nízký glykemický index – 35. Pokud tedy nepotřebujete ráno doplňovat větší množství bílkovin a máte spíš sacharidové snídaně, mohlo by Vás toto složení více než zaujmout.

Rozpustnost

Abychom uchovali živiny a splnili zásady RAW food, zalévá se Snídaňová směs ISWARY vodou o teplotě do 42°C. I při této nízké teplotě, lehkém zamíchání a krátkém odložení je směs zcela rozpuštěná a bez hrudek. Samozřejmě podle množství vody Vám vyjde výsledná konzistence.

 Chuť

Snídaňovou směs jsem měl v příchuti banán a musím říct, že mi velmi chutnala. I když jsem bral v potaz obsah kokosového cukru, tak příjemně nasládlou chuť jsem nečekal. Je pravdou, že v poslední době pro mě chuťová stránka není tak podstatné měřítko, ale zde jsem se opravdu těšil na každou další snídani.

 

Stravitelnost

I když jsem jedl směs v menším množství, než jsem byl zvyklý snídat běžné ovesné nebo jiné kaše, tak jsem byl zasycen úplně stejně, ne-li více. Stravitelnost byla taky skvělá, nic se mi nevracelo, a ani neleželo v žaludku.

 

Cena / výkon

Zde to bude individuální záležitost podle velikosti porce. Já jsem si dával 80 g, což při ceně 409,- Kč za 800 g vychází na 41,- Kč za jednu porci. Je to určitě více než je moje běžná snídaně, ale vzhledem k použitým surovinám a garantované bio kvalitě bych řekl, že to není příliš. Cena Vám samozřejmě stoupne, pokud si do směsi přidáte, tak jako já, ještě další suroviny.

TIP: Směs jsem si někdy ještě vylepšil o půl granátového jablka, skořici, kokos a hrst plátků mandlí  a místo vody jsem použil rostlinného mlíčka – rýžového, mandlového.

Celkové hodnocení

Jestli Vám vajíčka, šunka, ovesné vločky atd. už lezou i ušima, a máte chuť zkusit něco jiného, tak tuto snídaňovou směs Vám mohu vřele doporučit. Dostanete po ránu do těla porci kvalitních sacharidů, něco málo rostlinných bílkovin, mononenasycených zdravých tuků a vlákniny, a k tomu všemu i mnoho přírodních vitamínů a minerálů.

Snídaňovou směs ISWARI můžete koupit zde.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..