MEDICINÁLNÍ NEBOLI LÉČIVÉ HOUBY CHAGA, REISHI, CORDYCEPS

Určitě jste o všech třech už slyšeli, jaké jsou ale mezi nimi rozdíly? To mi nebylo úplně jasné. Pokud Vám také ne, tak toto krátké základní rozdělení bude určeno právě pro Vás …

Chaga (Rezavec šikmý) 

má v sobě velké množství antioxidantů, čemuž nasvědčuje i hodně tmavá barva. Podle výzkumů ji užívají lidé při léčbě rakoviny. Je jemná, něžná, a proto ji většina lidí dobře toleruje, nebývají u ní žádné velké vedlejší účinky. Vzpomínám si, že když jsem ještě expedovala v lékárně v centru Prahy, pro Chagu si chodily davy rusky mluvících občanů na žaludeční problémy, záněty žaludku, střev a celkově na trávení.

Cordyceps (Housenice čínská)

nejcennější Tibetská houba, podpora energie, vhodná pro sportovce (atlety), zlepšuje i psychickou odolnost, takže se řadí mezi adaptogeny.

Reishi (Lesklokorka lesklá) 

zklidňuje srdce, podporuje játra, plíce, snižuje stres. Uzemňuje, používá se při meditaci a dalších spirituálních „obřadech“. Pochází ze staré Číny, tak i to o něčem vypovídá.

Závěr, který jsem si z toho udělala já…Všechny tři jsou IMUNITO BOOSTEŘI 😀 – posilují imunitu. Je samozřejmě velice důležité, aby byly z kvalitního ověřeného zdroje a aby extrakt pocházel ze skutečných hub neboli z plodnice, a ne z podhoubí. Pro hodně aktivní lidi CORDYCEPS, pro lidi ve stresu a pod tlakem REISHI a CHAGU pro svou jemnost a něžnost všem 🙂 – ale hlavně na trávení a zánětlivá ložiska.

Všechny tři se dají užívat i dohromady.

Není nad léčivou sílu z přírody.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..