I LOVE BIO PROTEIN MYOTEC RECENZE

U většiny věcí si můžete vybrat mezi drahými špičkovými výrobky, výrobky s výborným poměrem kvality a ceny, výrobky levnými a méně kvalitními, a hromadou kombinací mezi tím. Co je a není kvalitní je v obecné rovině samozřejmě subjektivní a diskutabilní, ale u doplňků výživy to z našeho pohledu máme nastavené celkem jasně. Doplněk výživy by měl zrcadlit Vaši ledničku a špajz. Pokud budete mít v lednici „chemickou laboratoř“, a u proteinu budete řešit BIO a grass-fed, tak to jaksi postrádá stejně smysl, jako když budete mít doma v lednici vše z domácího chovu a zahrádky, a po tréninku budete do sebe lít syrovátku z velkochovu doladěnou slušnou porcí aditiv. Trošku jsem to zveličil, ale nějaká smysluplná přímá úměra mezi investicí do kvalitních potravin a do případného doplňku výživy by měla existovat, a nejdříve by samozřejmě mělo být vyřešeno jídlo, a až poté řešit nějaký suplement.

Několik měsíců po sobě jsem teď užíval jiný než náš špičkový protein Orgainic. Již dávno mě totiž I love Bio od Myotecu papírově zaujal poměrem ceny a kvality. Jedná se o nedenaturovaný syrovátkový proteinový koncentrát a nativní mléčný proteinový koncentrát získaný ultrafiltrací přímo z kravského mléka v poměru 1:1. Pokud budu citovat z popisu výrobce, od kterého jsem již na nadprůměrný standart kvality z jiných jeho výrobků zvyklý, tak zde bylo použito mléko z biofarem v Rakousku, Švýcarsku, Německu a Velké Británii. Je zde deklarováno GMO free, rBGH (rBST) free, a samozřejmě nulový obsahu umělých sladidel, syntetických složek a balastních aditiv.

Tohle je sice zajímavé, ale je otázkou, na jaké mezigalaktické úrovni by musel člověk být, aby zaznamenal různou délku vstřebávání bílkovin jednotlivých frakcí, nebo nějaký důsledek z toho plynoucí. U mě je to už nad rozlišovací schopnosti, ale jako benefit fajn. Pro mě je důležitější, že mléko a syrovátka je v BIO kvalitě, ve složení nenajdete ani jednu balastní látku. V čokoládové příchuti je protein dochucen BIO kakaovým práškem a BIO kokosovým cukrem nektaru kokosového květu. Příchuť natural je opravdu natural 😊. Takže jaký je rozdíl oproti Orgainicu? Vstupní surovina u I Love Bio nepochází od krav chovaných na pastvě a krmených výhradně čerstvou nebo sušenou pící. Pocházet tedy může, ale zaručeno to není. Rozdíly mezi velkochovem a chovem na pastvě jsme si vysvětlili již v recenzi u Orgainicu. Mléko Myotecu pochází z certifikovaného ekologického zemědělství, takže slušná střední cesta. K dochucení bylo u příchutě čokolády použit BIO cukr a BIO kakaový prášek, kdežto Orgainic v příchuti kakao byl doslazen pouze BIO odtučněným kakaovým práškem z Latinské Ameriky, obsahujícím cca 30 % bílkovin a 33% vlákniny, velké množství minerálů, B-vitamíny a antioxidanty jako např. polyfenoly. Rozdíly tu tedy jsou, a ve finále i v ceně, která samozřejmě hovoří ve prospěch I Love Bio. V přepočtu na 1 kg proteinu je to 1000 Kč pro I Love Bio ku 1250 Kč za Orgainic, a v přepočtu na 100 g čistých bílkovin u čokoládové vs. kakaové příchuti je to 143 Kč ku 171 Kč.

Chuťově a rozpustností je I Love Bio hodně podobný Orgainicu. Měl jsem jak natural, tak čokoládu, a ten základ v sametově lahodném mléku je i zde. Vlivem přidaného cukru je čokoláda trošku sladší než Orgainic, ale nic, co by kazilo výslednou jemnost. Orgainic nabízí více příchutí, a tedy i možnost to střídat, pokud se Vám již nějaká zají. I bez látek zlepšující rozpustnost jde I Love Bio v šejkru hezky rozmíchat a ve výsledku má řidší konzistenci.

Orgainic je naše topovka, ale I love Bio je velká kvalita za rozumnou cenu, takže ho řadím na druhé místo, a má moje doporučení. Bude to čistě o nastavených prioritách, zejména o tom, jestli si připlatíte za „grass fed“ bez přidaného cukru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..