SMART SUPERSETS

Chytré supersety jsou perfektní úspora času, skvělé využití pauzy mezi cviky, jsou velice přínosné, zdraví prospěšné, ale docela se u nich nadřeš a asi i zadýcháš. Takže jestli je tvůj nejvěrnější sparing partner mobilní telefon a nářadí v gymu ti slouží jako opěrka při diskuzi, tak jsi zrovna teď přestal číst dále.

Málokdo dnes má času nazbyt, málokdo se doma věnuje nějaké kompenzaci či protažení a málokoho to vůbec baví dělat. Ona to zábava někdy být ani nemá.

Mluvil jsem tady několikrát o kostlivcích ve skříni a slabých článcích na těle a právě na takovéto kostlivce dávám svým lidem řekněme pohybové mobilizační techniky na zlepšení v podobě domácích úkolů. Kdo je plní, vidí výsledky. Kdo ne, dobře mu tak, že jo.

Každopádně výše zmíněné techniky využívám i v rámci tréninků podle toho, kdo co potřebuje, ne co chce. Často totiž to, co chceš, není to, co potřebuješ.  Jako příklad si můžeme uvést dřep, tah, tlak nad hlavu apod. Takový dřep nebo tlak se zátěží je obrovská komprese nejen pro páteř a proto je třeba vhodné se pasivně (ramena se dotýkají uší) či aktivně (ramena hezky zatáhneš co nejdál od uší) vyvěsit na hrazdu. Dostaneš tak páteř na oplátku do dekomprese, uleví se ploténkám, možná ti to taky zlepší úchop, prospěje to kloubům a hlavně je to boží pro ramena. Jako další příklad by mohlo sloužit otevření ramen před jakoukoliv prací nad hlavou nebo před čelním dřepem. Před hlavními cviky také  skvěle fungují techniky na aktivaci umrtvených hýžďových svalů z častého sezení apod.

Zkrátka odvedeš spoustu prospěšné práce za krátký čas. Možná se ti uleví. Možná něco přestane bolet. Možná zlepšíš rozsah pohybu a taky se ti může stát, že spálíš více tuku a lépe procítíš to, co potřebuješ.  Pro více info mě klidně kontaktuj.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..