MATCHA TEA – ZELENÝ ZÁZRAK Z JAPONSKA

Mám rád japonská auta, japonská bojová umění, mám rád japonskou pokoru, a v poslední době jsem si velmi oblíbil i tradiční zelený japonský čaj Matcha tea 😊.

Ten se od těch klasických, krom zajímavé historie, liší zejména v tom, že se pro jeho výrobu používají výhradně mladé listy čajovníku, které byly před sklizní zastíněny, což má za následek větší produkci chlorofylinu a antioxidantů, z nichž až 60 % tvoří EGCG. Obsahuje i velké množství kofeinu, ale zároveň je zde obsažena aminokyselina L-theanin, o kterém jsem podrobněji psal v recenzi na hořčík B-side, kde je tato „uklidňující a relaxační“ aminokyselina odůvodněně přidaná. Při výrobě matcha nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady, ani konzervační látky. Takže tady máme v malém šálku (čaj se připravuje z cca 4 g čaje a 60-80 ml vody) ukrytou hromadu uvolňující energie, ze které nebudete nervózní, a budete se moci skvěle soustředit.  Přitom podpoříte svůj metabolismus v oblasti spalování tuků, velký obsah antioxidantů (zejména EGCG) budou bránit nebezpečným oxidačním procesům v organismu, a chlorofyl bude blahodárně působit ve Vašem střevě. To vše doplněno osvěžující chutí – tedy alespoň pro mě 😊. Myslím, že ostatní superpotraviny nebudou dotčeny, když si mezi ně čaj Matcha taky zařadím 😊

Určitě doporučuji vybírat co nejvyšší deklarovanou kvalitu. Já jsem si oblíbil Matcha Tea od Natu pocházející za Japonska a z ekologického zemědělství.

Připravit si ho můžete různými způsoby, od toho nejjednoduššího – protřepáním ve studené vodě v šejkru, až třeba ve stylu tradičního japonského obřadu se vším, co k němu patří. Já jsem si vybral střední cestu (abych si tu přípravu trochu užil, a zároveň u ní nestrávil celé odpoledne :-)). A jak si ho připravujeme se můžete podívat níže na videu:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..