BUĎ KONZISTENTNÍ

Napadlo tě vůbec někdy, co se děje s tvou tělesnou schránkou při konzistentním nic nedělání, sezení a válení se na gauči? Co by se taky dělo, když „jen“ ležíš, že jo? No, nic moc. Jen hezky pomalinku kyneš, tuhneš, všechno tě začíná bolet, hrbíš se a rezavíš jako nepravidelně namazaný řetěz, protože to děláš konzistentně. Skvělá zpráva je, že konzistence funguje v každém případě. Takže i v případě, kdy se konzistentně hýbeš. V tu chvíli se ti začnou dít divné věci. Místo kynutí začneš spalovat více tuku, místo tuhnutí tělu navrátíš plnohodnotný rozsah pohybu bez bolesti, zesílíš, zlepšíš držení těla, psychicky se posuneš na další level, snížíš hladinu stresu a asi bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Zkrátka tělo je stvořeno k pohybu. Na co ti je tělo, které se nehýbe? Na nic. Stejně jako auto, které nejezdí.

Konzistence je alfa, omega jakékoliv cesty za pokrokem. Mám kolem sebe mnoho lidí, kteří se hecnou, párkrát zajdou pokecat do fitka a po týdnu to zase zabalí. Pak zase začnou a zase s tím bez výsledku seknou. Nedají tomu ani šanci. Škoda. Poznali by, že to funguje. Protože to vždycky funguje a v začátcích mega rychle. A je jedno, jestli to je jóga, vzpírání nebo gymnastika. Chce to hlavně pravidelnost.

Neříkám ale, že je to vždy snadné. Není. Naopak s narůstajícím pokrokem to bude mnohem náročnější. Pokud máš v plánu trénink, tak je třeba ho splnit a to bez ohledu na to, jestli je venku hezky, cítíš se slabý, unavený, hladový, ve stresu anebo zrovna vysílají tvůj oblíbený seriál. Možná neodvedeš nejlepší výkon. Možná ano. A třeba se naučíš něco nového. Nemusíš být ten den v nejlepší formě, ale i tak můžeš odtrénovat, jak nejlépe umíš. Jde o to, že zkrátka trénink splníš.

V žádném případě ale nejde jen o konzistenci tvého tréninku. Ta konzistence, o které tady celou tu dobu melu, pro mě znamená neprůstřelný zákon 23:1. První číslo znázorňuje veškerý čas mimo trénink a to druhé období tréninku. Protože často není ani tak důležité jít 3/týdně trénovat, jako to, co děláš předtím a potom po celý den.

Někdy je totiž pro lidi mnohem těžší dostatečně spát, než pravidelně trénovat. Takže spíš dost? No a někdy zase lidi moc nepoužívají nohy. Ty jezdíš výtahem nebo chodíš po schodech? Co se týče stravy, tam lidi pokulhávají neskutečně. Jaké máš stravovací návyky ty? Taky lidi dost často sedí? Co ty? Já třeba často dřepím. Co stres a regenerace? Jestliže si na to odpovídáš, děkuji. A možná ti dojde, jak velice důležité je změnit své návyky každý jeden den a to konzistentně.

Takže, až se zase hecneš k činům a zjistíš, že máš totálně ochablé tělo, pak nepřestávej. Vzpomeň si, že pravidelnost v sobě má obrovskou sílu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..