PEVNÁ STRAVA A DOPLŇKY VÝŽIVY

Sotva zvednete činku, vyběhnete k řece, zajdete na „funkční“ trénink, přečtete pár komerčních článků s doporučením vědátorů a sponzorovaných sportovců a už objednáváte krásný kyblík se zlatým nápisem WHEY PROTEIN, BCAA apod. v domnění, že vám to usnadní cestu. A usnadnilo? Cítíte, jak vám rostou svaly a hubnete i na gauči? Možná ano, možná ne.

Každopádně, když získáte řidičské oprávnění, taky si koupíte auto hned na druhý den? Nezkoumáte náhodou kvalitu auta, poruchovost, možné rizika, (ne)výhody, stav, zdroj, spalování, jednotlivé komponenty a neobracíte se na odborníka, aby vám auto prověřil, následně zhodnotil a třeba pak doporučil? Řekl bych, že většina to zkoumá, ještě když se chystá utratit nemalé peníze.

Dále ještě před tím, než si koupíte krásná naleštěná kola, či jiné doplňky, aby auto hezky vypadalo, tak musíte zabezpečit základní a kvalitní kapaliny, aby auto vůbec někam dojelo. Je to tak nějak jasné, samozřejmé i logické. Nikomu to nepřijde divné. No, a když jde o vás samotné, tak stav vlastního těla nezkoumáte? Možnosti, rizika, poruchovost, efektivitu, spalování …? Vaše tělo za to nestojí? U člověka to snad má být nějak jinak? V první řadě přece musíte o svém těle něco vědět, naslouchat mu. V druhé řadě musíte zajistit základní a hlavně kvalitní palivo (sacharidy, bílkoviny, tuky, vlákninu, vitamíny, minerály…), aby Vaše tělo efektivně fungovalo, než si koupíte proteinový prášek, spalovač a bcaa, aby Vaše tělo možná hezky vypadalo.

U doplňků výživy by měl být postup samozřejmě úplně stejný, ne-li důkladnější. Investujete přece do vlastního těla. Doplňky stravy mají své místo a sám je užívám. Nicméně věnujte svou pozornost, úsilí a finance nejprve do kvalitního jídla z ověřeného zdroje (nejlépe). Jakmile si vybudujete dlouhodobě udržitelný, pevný a vám vyhovující základ, teprve potom uvažujte o doplňcích.

Jsem naprosto přesvědčený, že když se zaměříte na kvalitní potraviny, tak uvidíte a ucítíte mnohem větší změny, než když si koupíte proteinový prášek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..